Hakkında

Hosting Zirvesi senede bir kez hosting sektörünün liderlerini, profesyonellerini ve bu alanda ilerleyen bir kitleyi bir araya getiren bir etkinliktir. Etkinliğin amacı dünyada ve Türkiye'de hosting sektöründeki gelişmeleri gözlemlemek, yeni iş bağlantıları kurmak, sektördeki deneyimleri paylaşmak, firmaların planlarını ve yeni projelerini tartışmak ve Türkiye'de sektörün gelişmesini sağlamaktır.

Türkiye'de internetin gelişiminde hosting sektörünün etkisini göz önünde bulunduracak olursak bu kitleyi bir araya getireren sosyal bir platform olan Hosting zirvesi aynı zamanda firmalar, kurumlar ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen katılımcılarla sektörün geleceğini belirlemek için çok uygun bir ortam sağlıyor.

2010 Hosting Zirvesi

2010 Yılı içerisinde düzenlenen etkinlikte sektörün lider donanım ve yazılım üreticileri ile temasa geçildi ve etkinliğin tanıtımı yapıldı. Yaklaşık 1500 adet kurumsal şekilde çalışan hosting firması etkinliğe davet edildi. Hedef kitleye ulaşmak konusunda bir çok mecra üzerinde etkinliğin basın bülteni yayınlandı. Üniversite kulüpleri aracılığıyla gelecekte hosting sektörünü kariyer hedefi olarak düşünen üniversite öğrencileri etkinliğe davet edildi.

2011 Hosting Zirvesi

Geçen yılda düzenlenen etkinlik sonrasında sektörde etkinlik hakkında bir bilinç oluşturarak ve deneyimlerden yararlanılarak bu sene daha iyi bir Hosting Zirvesi sunmayı hedefliyoruz. Paralel oturumlar, bilgisayar laboratuarlarında düzenlenecek teknik seminerler, sponsorların stand alanında yeni ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmasını sağlamak ve sosyal etkileşime önem vermek bu senenin genel planı dahilinde. Geçen sene ulaşılan hedef kitlenin bu sene bir adım daha ileri götürülerek etkinlikte daha çok şehirden daha çok kişiye ev sahipliği yapılması amaçlanıyor.